Türkiye'nin en iyi değer kaybı
ve sigorta danışmanlık sayfası

Ticari Kazanç Kaybı

Hasar gören aracın onarım süresi boyunca kullanılamaması ya da işletilememesi sebebiyle ortaya çıkan zarar, ticari araçlarda (taksi, otobüs, servis, minibüs ve diğer ticari araçlar) kazanç kaybı tazminatının konusunu oluşturmaktadır.

Onarım süresince kullanılamayan araçlardan dolayı kazada kusuru bulunan araç sahibi ve sürücüsü müteselsil olarak sorumludur.

Ayrıca sigorta şirketlerinin uygulamaları sebebiyle onarım süresi uzayan ya da aracın perte çıkması nedeniyle hasar ödemesi geciken araçlarla ilgili de sigorta şirketlerinin sorumluluğuna gitmek mümkündür.

 

 

NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ?           

Kazanç kaybı tazminatının tespiti için düzenlenen ekspertiz raporu, kara araçları branşında ruhsat sahibi sigorta eksperlerimiz tarafından tanzim edilir.

Bu rapor doğrultusunda isteğiniz doğrultusunda anlaşmalı avukatlarımızla ya da şahsi olarak takip işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Ekspertiz raporu başvuru tarihinden itibaren 1 iş günü içerisinde Türkiye’nin her yerine tarafımızdan kargo ve e-mail ile gönderilmektedir.

Dava aşamasında ödenen ekspertiz ücreti sigorta firmalarından talep edilebilir.

 

 

KAZANÇ KAYBI TAZMİNATINDA ZAMAN AŞIMI

Kazanç kaybı tazminatı davalarında zaman aşımı süresi 2 yıldır. İki yıl içinde kaza yapmışsanız kazanç kaybı talebinde bulunabilirsiniz.

 

Tek bir işlemle 2 yıl içindeki tüm ekonomik zararınızı tahsil ediyoruz

Ayrıntılar için bizi arayın!

 

SAYFAMIZI PAYLAŞARAK

YAKINLARINIZI BİLGİLENDİRİN!

Şimdi Arayın Şimdi Arayın
0850 840 66 81
0530 996 76 64