Türkiye'nin en iyi değer kaybı
ve sigorta danışmanlık sayfası

ikame araç

Hasar gören aracın onarım süresi boyunca kullanılamaması sebebiyle ortaya çıkan zarar hususi araçlarda ikame araç bedeli olarak tanımlanmaktadır.

Onarım süresince kullanılamayan araçlardan dolayı kazada kusuru bulunan araç sahibi ve sürücüsü müteselsil olarak sorumludur.

Ayrıca sigorta şirketlerinin uygulamaları sebebiyle onarım süresi uzayan ya da aracın perte çıkması nedeniyle hasar ödemesi geciken araçlarla ilgili de sigorta şirketlerinin sorumluluğuna gitmek mümkündür.

  NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ?

İkame araç tazminatının tespiti için düzenlenen ekspertiz raporu, kara araçları branşında ruhsat sahibi sigorta eksperlerimiz tarafından tanzim edilir.

Bu rapor doğrultusunda isteğiniz doğrultusunda anlaşmalı avukatlarımızla ya da şahsi olarak takip işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Ekspertiz raporu başvuru tarihinden itibaren 1 iş günü içerisinde Türkiye’nin her yerine tarafımızdan kargo ve e-mail ile gönderilmektedir.

Dava aşamasında ödenen ekspertiz ücreti sigorta firmalarından talep edilebilir.

           

    İKAME ARAÇ TAZMİNATINDA ZAMAN AŞIMI

İkame araç tazminatı davalarında zaman aşımı süresi 2 yıldır. İki yıl içinde kaza yapmışsanız ikame araç tazminatı talebinde bulunabilirsiniz.

Tek bir işlemle 2 yıl içindeki tüm kazalar için ikame araç tazminatınızı tahsil ediyoruz!

Ayrıntılar için bizi arayın!

Sayfamızı paylaşın,

Yakınlarınızı bilgilendirin.

Şimdi Arayın Şimdi Arayın
0850 840 66 81
0530 996 76 64